Lépésről – lépésre projektindító

Lépésről – lépésre

Múzeumunk 2017. április 20-án egy újabb és meghatározó mérföldkőhöz érkezett. Emberi Erőforrások Minisztériumának Közgyűjteményi Osztálya az elmúlt esztendőben pályázatot hirdetett járásszékhely múzeumok szakmai támogatására, melynek megnyerésével lehetőségünk nyílt 6 böszörményi óvoda 21 óvoda- és gyógypedagógusa, illetve pedagógiai asszisztense számára múzeumandragógiai – múzeumpedagógiai képzésére.

A projektindító délután Szekeres Gyula múzeumigazgató köszöntőjével kezdődött, majd Bodnár Margit Hajdúböszörmény Város Önkormányzatának Oktatási és Művelődési Osztályának elnöke örömmel méltatta a múzeum újabb célkitűzését és felnőttképzési törekvését. Továbbiakban kiemelte a múzeumi kollektíva példaértékű, lendületes és eredményes munkáját is.

A Hajdúsági Múzeum múzeumpedagógiai műhelyének kínálata évről évre mind tevékenységi típusaiban, módszertanában, témáiban és célcsoportjaiban gyarapszik.  A „Te mit gondolsz? elnevezésű 20 órás ingyenes múzeumandragógiai képzést szintén ezek az új célok hívták életre. Évtizedes múzeumpedagógiai munkánk szerepe a környékbeli kulturális és közművelődési területen is folyamatosan nő, így szükségként jelentkezett a helyi pedagógusok magasfokú és megalapozott tájékoztatása múzeumandragógiai képzés keretein belül.

A projekt elsődleges célja, hogy a résztvevők a múzeumpedagógiai módszerek bevonásával megismerjék, megtapasztalják a Hajdúsági Múzeumban gyűjtött, megőrzött kulturális szellemi és tárgyi javait. A gyakorlati képzésen az élménypedagógia világától – a játszva tanulni, tanulva játszani módszeren át a kézzelfoghatóság varázsán keresztül eljutunk a szerepjátszás és drámapedagógia kelléktárába is.

Ezen műhelymunkával egyedülálló és modellértékű jó gyakorlataink szélesebb körben ismertebbé válnak. Egyúttal múzeumunk falain belül megőrzött, feldolgozott hajdú és járási kulturális örökségeink megóvása és könnyebb hozzáférhetősége, élményszerűbb átadása is megtörténik.

Gombos-Orosz Ibolya

Hajdúsági Múzeum

múzeumpedagógus – közművelődési munkatárs – könyvtáros

20170420-IMG_2463 20170420-IMG_2462 20170420-IMG_2515 20170420-IMG_2513 20170420-IMG_2495 20170420-IMG_2494 20170420-IMG_2492