Régész tábor a Hajdúsági Múzeumban

Élet a Római Birodalom árnyékában

12-18 éves gyermekek számára a Hajdúsági Múzeum kiváló lehetőséget kínál a szünidő hasznos eltöltésére.

1. július 10-július 14. között a jelentkező gyerekek megismerkedhetnek a régészeti ásatás folyamatával, múltunk feltárásával

Aki szeretne részese lenni egy izgalmas történelmi nyomozásnak; aki szeretné megismerni, hogy milyen népek laktak az Alföldön a Római Birodalom fennállása idején, aki szeretné kipróbálni a római kori divatot, aki kíváncsi, hogy mi történt a város határában kétezer évvel ezelőtt; aki szeretné megismerni a város határában húzódó római kori építményt, aki szeretné tudni, hogy a régészeti leletek segítségével valójában hogyan lehet megrajzolni a térség történetét, a régészeti leletből hogyan lesz kiállítási tárgy; aki nem riad vissza egy kis fizikai megerőltetéstől, le tudja győzni az időjárás okozta megpróbáltatásokat annak ott a helye a múzeum által szervezett régészeti feltáráson.

Táborunkba elsősorban általános iskola felső tagozatos tanulóit, középiskolásokat várunk. Együtt új ismereteket gyűjthetünk a régészetről,  történelmünkről és városunk értékeiről.

Az ásatás helyszínéről tájékoztatást a későbbiekben honlapunkon, illetve facebook oldalunkon teszünk közre.

Sok szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Tudnivalók:

• napi program: 8.00 – 16.00 (utazással együtt)
  • tízórai-ebéd-uzsonna
  • jelentkezési határidő: 2017. június 26.
  • a tábor díja: 15.000 Ft
  • befizetési határidő: 2017. július 3.
  • a tábor díját átutalással a múzeum bankszámlájára lehet befizetni

(OtpBank Hajdúsági Múzeum 11738060-15810221 Közl.:. régész tábor)

• a táborba max. 15 fő jelentkezését tudjuk fogadni
  • a részvétel feltétele az előzetes regisztráció és a részvételi díj befizetése