Személyes emlékezet, avagy fotóadatolás Kovács Zoltánnal

Kovács Zoltán városi fotós 2016 augusztusában ismételten jelentős anyaggal gazdagította múzeumunk fotótárának gyűjteményét. Az azóta eltelt idő alatt – amint akkor írtuk – első lépésként tisztítottuk, és előkészítettük a negatívokat a digitalizálásra.

IMG_6557

A folyamat során tisztításon átesett közel 250 db filmtekercs (4010 db kisfilm és 1340 db középformátumú felvétel).  A folyamatos digitalizálás mellett megkezdtük a képek adatolását és leltározását.

20180118kovacszoltan011

20180118kovacszoltan006

A már feldolgozott felvételek vegyes képet mutatnak: a baráti és munkahelyi képek mellett családi ünnepek és szertartások (házasság, karácsony, temetés) alkotják. A kész anyagot a tervek szerint elérhetővé tesszük kiállítás, kiadvány és online formában is.

HMFA022

Addig is jó böngészést kívánunk Zoli bácsi tavaly publikált felvételeihez múzeumunk weboldalán.

Hajdúsági Múzeum Fotótára