„Önkéntesség és szerepvállalás” online képzés

A Hajdúsági Múzeum Baráti Köre Közhasznú Egyesület és Városi Lőegylet, az EFOP-1.2.2-15-2016-00165 azonosítószámú Z generáció aktív közösségépítése – Ifjúsági programok Hajdúböszörményben elnevezésű pályázata keretében online 12 órás képzést indít „Önkéntesség és szerepvállalás” címmel 2020. november 21 – november 27 között.

Várjuk azon 15-29 éves korúak jelentkezését, akik számára érték az önkéntesség és akik fontosnak tartják az önzetlen jócselekedeteket az életükben!

A képzés elméleti és gyakorlati témái:

• önkéntesség – előítéletek kialakulásának csökkentése;
  • társadalmi szolidaritás és kohézió;
  • fiatalok közösségi aktivitásának elősegítése;
  • önkéntesség szerepe az öngondoskodás kialakulásában;
  • a szolidáris és cselekvőképes közösségek létrejöttének segítése;
  • fiatalok aktív szerepvállalása, fiatalok társadalmi integrációjának elősegítése;
  • fiatalok képességeinek kibontakoztatása – kreativitásfejlesztés és önismeret;
  • önkéntes tevékenységek – kultúrák találkozása

Jelentkezni 2020. november 22. vasárnap 16 óráig a következő címen lehet: muzped@hajdusagimuzeum.hu a képzés regisztrációs lapját kitöltve!

A jelentkezési lap az alábbi linken érhető el:

Regisztrációs lap